Rekrutacja menedżerów – 3 ważne pytania na start (Executive Search)

Zainwestuj kilkanaście minut, by zwiększyć trafność kandydatów i zapobiec dotkliwym stratom. Każdy błąd w założeniach projektu rekrutacyjnego to co najmniej dodatkowy miesiąc poszukiwań. Nie mówiąc już o zagrożeniach wynikających z zatrudnienia na ważnym stanowisku nieodpowiedniej osoby.

Wybory – polityczne Executive Search

„Wybory” – już sama nazwa sugeruje, że mamy do czynienia z procesem oceny i selekcji. Polityka i biznes to różne dziedziny życia społecznego, jednak w obu tych dziedzinach występują podobne procesy i struktury kierowania. Wyborcy – niezależnie od tego, czy tak o tym myślą, czy nie – rekrutują więc top-menedżerów, których zadaniem jest zarządzanie państwem. ​

5 pułapek w rekrutacji menedżera z branży (Executive Search)

Doświadczenie w branży – to jedno z najczęstszych kryteriów rekrutacyjnych. Nie tylko z resztą przy rekrutacji menedżerów. Korzyści płynące z jego stosowania wydają się oczywiste. Niesie ono jednak ze sobą także szereg pułapek, które są mniej oczywiste, a przez to „działają z ukrycia”. Warto wyciągnąć je na światło dzienne, aby uniknąć potencjalnych rozczarowań i kosztów, jakie za sobą mogą pociągnąć nietrafione rekrutacje „sprawdzonej osoby z branży”. Na końcu artykułu zaproponuję też alternatywę dla kryterium branżowego, która to metoda może pomóc w znalezieniu bardziej adekwatnych kandydatów z mniej oczywistych branż.

Zaczynamy blog Optineo

Szanowni Państwo,

Już wkrótce w tym miejscu znajdą się nasze artykuły na temat:

Rekrutacji
Ogólnej teorii motywacji
Motywacji w biznesie
Kultur organizacyjnych
Zastosowania cybernetyki w zarządzaniu

Zachęcamy do odwiedzenia nas ponownie za niedługi czas!

Masz pomysł na temat – zostaw komentarz!